Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Fontána na Námestí SNP

 

  • Fontána je súčasťou Námestia SNP od roku 1964, kedy svojim umiestnením do stredu verejného priestranstva medzi budovami Spoločenského domu a radnice nahradila symbol mesta 60-tych až 80-tych rokov, známu kvetinovú topánku (presunutú pri dom kultúry).
  • Fontána za ostatné desaťročia niekoľkokrát zmenila svoj vzhľad, naposledy v roku 2012. Pôvodnú konštrukciu fontány nahradila hlavná vstrekovacia dýza, umiestnená v geometrickom strede fontány, z ktorej strieka gejzír vody do výšky niekoľkých metrov.
  • Počas vianočných sviatkov je vo fontáne nainštalovaný drevený Betlehem, ktorý obkolesuje adventný veniec z čečiny s obvodom 39 metrov.

 

      Fontána na Námestí SNP v Partizánskom      Počas vianočných sviatkov je vo fontáne nainštalovaný drevený betlehem, obkolesený veľkým adventným vencom

 


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 30. septembra do 7. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu

Od 7. do 14. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka