Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kvetinová topánka

 

  • Vznik mesta Partizánske a jeho ďalší rozvoj je nerozlučne spätý s obuvníckym priemyslom. Niekdajšiu obuvnícku metropolu Slovenska dodnes pripomína dvojmetrová topánka zo živých  kvetov, ktorá je súčasťou Námestia SNP v Partizánskom od 60-tych rokov.
  • Kvetinová topánka sa pôvodne nachádzala na mieste dnešnej fontány, neskôr bola premiestnená na verejné priestranstvo pri dom kultúry, kde má svoje miesto aj v súčasnosti.
  • Od jari do jesene krášlia topánku živé kvety a celkový aranžmán sa každým rokom obmieňa. Svoj vzhľad mení topánka aj počas zimných mesiacov, kedy je ako súčasť vianočnej výzdoby posiata stovkami drobných svietidiel.   
  • Autorom nápadu kvetinovej topánky je Partizánčan Štefan Dubina, niekdajší konštruktér strojných zariadení v bývalých Závodoch 29. augusta.

 

             Kvetinová topánka     Topánka počas zimných mesiacov

                                                Podoba kvetinovej topánky začiatkom 70-tych rokov

 


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 30. septembra do 7. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu

Od 7. do 14. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka