Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto a jeho správa

Dve hodiny pre krajšie Partizánske

Mesto Partizánske pozýva všetkých občanov na jesennú celomestskú brigádu Dve hodiny pre krajšie Partizánske, ktorá sa uskutoční v stredu 23. októbra 2019 v čase od 15.00 do 17.00 hod. Čistiť sa bude bezprostredné okolie bytových domov a verejné priestranstvá.

viac...


 

Parkovanie v centre Partizánskeho plánuje samospráva spoplatniť

Ilustračná foto - parkovanie v centreSamospráva Partizánskeho ide zaviesť parkovaciu politiku, ktorej výsledkom má byť spoplatnenie parkovania v centre mesta. K tomuto kroku pristúpila aj z dôvodu neustále sa zhoršujúcej situácie s parkovaním, ktorú spôsobil enormný nárast automobilov v domácnostiach. V tejto súvislosti pripravila radnica všeobecne záväzné nariadenie (VZN). K celému návrhu projektu parkovacieho systému sa mohli tiež vyjadriť občania na verejnom stretnutí.    

viac...


 

Partizánske chce zbúrať výškovú budovu bez použitia trhavín

Výšková budova čaká na asanáciuSamospráva Partizánskeho chce výškovú budovu v centre mesta zbúrať bez použitia trhavín. Investičný náklad na asanáciu odhadla na viac ako 577-tisíc eur, dodávateľa prác už hľadá cez verejnú súťaž. Takmer tridsaťpäť metrov vysoký objekt by sa mal stať minulosťou v prvej polovici budúceho roka.  

viac...


 

Mesto podporí projekty škôl, ktoré si vyberú žiaci

Žiaci základných a stredných škôl v Partizánskom budú môcť rozhodovať o využití časti financií z mestského rozpočtu. Hlasovaním rozhodnú, na aký účel použije ich škola 500 eur. Realizáciu nového projektu Participatívna škola potvrdili školy podpisom memoranda o spolupráci so samosprávou mesta.

viac...


 

Partizánske oslavovalo 81. narodeniny

Oslavy 81. narodenín mesta Partizánske vyvrcholili ohňostrojomSpievalo, tancovalo, gratulovalo i spomínalo sa na oslavách 81. narodenín mesta Partizánske, ktorými ožilo Námestie SNP prvú septembrovú sobotu. Pestrý kultúrny program, zábavné atrakcie, ale i ochutnávka narodeninovej torty či pivko zadarmo prilákali na párty pod holým nebom stovky Partizánčanov a návštevníkov z blízka i ďaleka. Najpôsobivejšia chvíľa prišla v závere osláv, kedy sa po vystúpení obľúbeného speváka Adama Ďuricu zažiaril nad centrom mesta nádherný ohňostroj.

viac...


 

Samospráva Partizánskeho ocenila dvanásť osobností

Ocenenie Verejné uznanie mesta PartizánskeOslavy výročia vzniku Partizánskeho, niekdajších Baťovian, boli aj tento rok späté s verejným poďakovaním a vyjadrením úcty ľudom, ktorí majú zásluhy na jeho rozvoji, zveľaďovaní, reprezentácii. Pri príležitosti 81. narodenín najmladšieho mesta 1. Československej republiky udelila samospráva verejné uznanie dvanástim osobnostiam. Jedno z najvyšších ocenení mesta im odovzdal primátor Jozef Božik v piatok 6. septembra 2019 počas slávnostného mestského zastupiteľstva v Mestskom 3D kine Partizánske.

viac...


 

Partizánske si pripomenulo 75. výročie Slovenského národného povstania

Mestské oslavy 75. výročia SNP - kladenie vencov Odvaha, hrdinstvo, obeta, sloboda, mier a demokracia. To boli slová, ktorá najviac rezonovali v slávnostných príhovoroch pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania, ktoré si v Partizánskom pripomenuli spomienkovým zhromaždením vo štvrtok 5. septembra 2019 na Námestí SNP. Predstavitelia miestnej samosprávy, delegácie hostí a široká verejnosť si po prejavoch uctili pamiatku obetí protifašistických a národnooslobodzovacích bojov položením vencov k Pomníku padlým hrdinom SNP. 

viac...


 

Školáci dostali novú edíciu žiackych knižiek i komiks o Štefánikovi

Knižky pre prvákovNovú edíciu žiackej knižky s obrázkami Partizánskeho či komiks o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi dostali žiaci základných škôl v Partizánskom k novému školskému roku. Na deti, ktoré zasadli do školských lavíc po prvý raz, čakala zase ilustrovaná kniha.

viac...


 

Partizánske bude viaceré investície financovať z úveru

Partizánske bude viaceré tohtoročné investičné akcie financovať z komerčného úveru, a nie z rezervného fondu mesta. Presuny financií vyčlenených na rekonštrukcie mestského majetku zaradilo do štvrtej zmeny rozpočtu mesta, ktorú na svojom rokovaní v utorok 27. augusta 2019 schválili poslanci Mestského zastupiteľstva v Partizánskom.

viac...


 

Z augustového kontrolného dňa primátora na stavbách

Augustový kontrolný deň primátora na stvabách - výstavba multifunkčného ihriska v ŠimonovanochDvojmesačné prázdniny sú pre školy ideálnym obdobím na menšie i väčšie renovácie a úpravy svojich priestorov. Do tých sa už v júli pustili aj v niektorých základných školách (ZŠ) v Partizánskom. Ako to v nich vyzerá krátko pred začiatkom nového školského roka, zisťoval primátor mesta Jozef Božik počas svojho augustového kontrolného dňa na stavbách.

viac...


 
Položky 1-10 z 898

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka