Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Z februárového kontrolného dňa primátora na stavbách

Z februárového kontrolného dňa primátora na stavbáchVytlačiť
 

Februárový kontrolný deň primátora na stavbách - spevnená plocha pre odstavenie motorových vozidiel na Horskej ulSamospráva v Partizánskom pokračuje vo svojom investičnom pláne a jeho napĺňaniu sa venovala aj počas februára. O stave aktuálnych projektov v meste sa primátor Jozef Božik informoval počas svojho pravidelného kontrolného dňa na stavbách.

 

Na Horskej ulici na sídlisku Šípok bola koncom februára ukončená výstavba spevnenej plochy, ktorú môžu obyvatelia využívať na odstavenie 20-tich motorových vozidiel.

Mesto Partizánske sa dlhodobo venuje otázke odpadového hospodárstva, preto bol jednou zo zastávok kontrolného dňa aj zberný dvor. V snahe vyjsť v ústrety občanom bola od 1. marca upravená prevádzková doba. V utorok a vo štvrtok je otvorený až do 17. hodiny, v ostatné pracovné dni do 14. hodiny. V sobotu je k dispozícii obyvateľom v čase od 9. do 14. hodiny. V súvislosti so zberom odpadu bude Správa majetku mesta (SMM) Partizánske ponúkať novú službu pre tých, ktorí ho nemajú ako odviezť na zberný dvor. „Oslovil nás predseda VMČ Luhy II s takouto požiadavkou na základe obhliadky sídliska, kde bol nájdený odpad okolo kontajnerov. Preto sme sa dohodli, že budeme občanom poskytovať naše nákladné vozidlo na prepravu či už starého nábytku, alebo iného odpadu z bytov. Cenník bude stanovený v zmysle nášho cenníka, ktorý máme v súčasnosti, samozrejme, budú tam započítané aj náklady v súvislosti s dopravou,“ uviedol riaditeľ SMM Branislav Lačný s tým, že nahlasovať sa je potrebné deň vopred. „Ľudia dnes radšej ten odpad odhodia, ako by mali zaplatiť za odvoz, preto pracujeme aj na tom, že budú kontajnery v blízkej dobe kamerované a na základe toho budú potom ľudia sankcionovaní za to, že odpad nechávajú pri týchto kontajneroch,“ podotkol Lačný.

Technické služby mesta (TSM) Partizánske realizovali v ostatných týždňoch opravy desiatok výtlkov na miestnych komunikáciách. „Je to technológia asfaltovo-vrecovanou zmesou a asfaltovali sa hlavne Nemocničná cesta, Námestie SNP, Jesenského, Červená, Pod Šípkom, Malinovského, Generála Svobodu, Nádražná, Družstevná, Februárová, Horská, Riečna a Makarenkova. Daná technológia je len akútnou záchranou komunikácie po zime, nie je to trvalá oprava,“ priblížil Róbert Dorušinec z TSM.

Na stredisku údržby TSM bolo z jednej strany areálu postavené oplotenie v dĺžke 46 metrov s cieľom zabrániť vstupu nepovolaným osobám na súkromný pozemok.

Na Februárovej ulici sa začalo s budovaním spevnenej plochy, ktorá vznikne na mieste po bývalej azbestovej budove. Slúžiť bude na odstavenie takmer 40 motorových vozidiel. „Som presvedčený vzhľadom na situáciu, keďže sa nachádzame v blízkosti športovej haly, že to pomôže nielen obidvom bytovým domom v bezprostrednej blízkosti, ale pomôže to aj v kontexte organizovania rôznych podujatí, ktoré sa realizujú v športovej hale, kedy tu býva väčší počet motorových vozidiel,“ skonštatoval primátor.

Kontrolná skupina si bola obzrieť aj výstavbu nového hotela v areli kúpeľov v Malých Bieliciach. „V hoteli sa momentálne robia sadrokartóny, omietky a koncom apríla bude prebiehať kolaudácia,“ informoval konateľ realizačnej firmy Peter Huraj s tým, že hotel bude ponúkať ubytovanie pre hostí v 23 izbách a apartmánoch. Zároveň sa vo vonkajšom areáli buduje nový bazén s rozmermi 20x10 metrov a hĺbkou 120 cm, ktorý bude hotový do konca apríla.

Už v tomto roku bude otvorený aj Mestský kúpeľný park s bezplatným vstupom pre verejnosť. Jeho súčasťou má byť aj 750 metrov dlhá dráha pre korčuliarov, bežcov či chodcov a malé jazierko. Mesto sa postará o výsadbu zelene a umiestnenie mobiliáru v podobe lavičiek a smetných nádob.

(Tempo)

Fotografie z februárového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2019


 
 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka